Loc de munca

Ne căutam colegi dornici să acumuleze informații și abilități noi pentru a face un pas înainte în cariera lor.

Alături de noi vei învăța să:

• Coordonezi o echipă;
  • Instruiești personalul din subordine;
  • Asiguri respectarea normelor de lucru specifice;
  • Urmărești implementarea și respectarea standardelor Autoliv;
  • Lucrezi conform unui plan și livrezi produse de calitate;
  • Înțelegi procesul de fabricație a volanului.

Reprezintă un plus:

• Limba engleza - nivel mediu;
  • Cunoștințe de operare PC;
  • Studii superioare tehnice (în curs sau finalizate);
  • Disponibilitate program 3 schimburi.

Durata programului va fi de un an în zona de producție (full-time program) urmând un plan de dezvoltare ce are ca scop integrarea în departamentele suport (Logistică, Mentenanță, Proces).

Aplică acum- https://careerromania.autoliv.com/jobs/2071077-team-leader-divizia-de-volane-sfantu-gheorghe?promotion=490293-trackable-share-link-tl și află alături de noi cum poți contribui ca volanul să fie un sistem de siguranță a șoferului!

Știai că....?

Divizia de volane Autoliv este localizată în Sfântu Gheorghe și a fost înființată în 2012. În prezent avem 1500 de angajați și de 10 ani suntem lideri de piață pe acest segment.

Fie ca ne referim la volanele simple, îmbracate în piele sau cele care au încălzire încorporată, procesul de fabricatie este o combinație între procese automatizate și îndemânarea colegilor noștri. Fabrica este organizată în cinci zone de producție: turnătorie, spumare, pregătire piele, îmbrăcare volan piele și asamblare, fiecare având o serie de particularități.

Dacă în trecut volanul avea ca scop doar menținerea direcției, în zilele noastre volanul este din ce în mai complex și a devenit un element principal în menținerea stării de vigilență a conducătorului auto. Anual echipa de ingineri din cadrul centrului nostru tehnic dezvoltă sisteme inovative pentru cei mai mari producători auto.

Descoperi mai multe despre noi și oportunitățile ce le avem: https://www.autoliv.com/careers .